Bankai

Semnaturile nu au voie sa depaseasca dimeniunea de 600x150 pixeli

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

One-shots ....

In jos 
AutorMesaj
Dany
New Student
New Student

Data de înscriere : 18/04/2009
Varsta : 31
Localizare : Bacau

MesajSubiect: One-shots ....   Dum Apr 19, 2009 1:09 am

Lupii de mare

-Tata ,cand voi fi mare o sa fac si eu parte din lupii de mare .

Cuvinte spuse de o fiinta marunta ce statea pe umerii puternici ai tatalui .Era capitanul vasului "Lupi de mare"si respectat de toti pescarii din zona desi nu avea mai mult de 25 de ani.
Acum acele cuvinte sunt doar un vis pierdut la fel si dorinta mea de-a naviga in aceea mare si valurile ei spumoase care la prima vedere par sa te imbratiseze ,dar in acelasi timp sa doboare un vas cu puterea si furia lor.Mii de pescari si-au pierdut viata in aceast mormant tacut pentru o eternitate sufletele lor vor pazii abisurile cele mai adanci si intunecate,impreuna cu secretele ei .La fel s-a intamplat si acum 15 ani ,cu vasul tatalui meu ,"Lupi de mare".Pentru cativa bani in plus,o captura mai cosistenta ,a incalcat legiile naturi ,si-a intrat in mijlocul furtunii fara sa se gandeasca la viata lui sau a tuturor.Nici acum nu stiu ce s-a intamplat ,eram prea mica sa imi amintesc.Cateodata nici chipul lui nu il mai tin minte ,oricat m-as chinui sa ma tin legata de aceasta amintire ce se risipeste pe zi ce trece precum nisipul in bataia vantului.Tot ce imi mai aduc aminte acum sunt ultimele lui cuvinte care sunt precum un ecou in mintea mea :
"Oricat de grea ar fi viata intotdeauna vei fi un lup de mare,si o zeita pentru mine care ma v-a proteja in larg ,pentru ca amandoi iubim marea mai mult ca orice"

- Domnisoara?!Va simtiti bine?Intreba un tanar imbracat intr-o salopeta albastra si mirosind a motorina si peste.
-Oh!Imi pare rau!Mi-am amintit ceva din trecut .Sunt bine ,in timp ce spunea aceaste cuvinte uitandu-se la marea calma si vapoarele ce veneau in port cu pestele ,crapii prinsi,in timpul cat au stat pe mare.Nu toti aveau norocul sa aiba o captura buna ,majoritatea se intorceau cu nici jumatate din ceea ce isi propuse la plecare.Era sezonul furtuniilor puternice ,iar locurile cele mai bune erau chiar in miezul acelor furtuni,dar nimeni nu avea curajul sa se avanture ,sa isi puna vasul si personalul in pericol chiar si pentru o suma mai mare de bani.
-Iertati-ma atunci!Scuze ca v-am deranjat ,pareati putin palida ,spuse tanarul .Era un barbat inalt,blond ,ochi caprui,usor bronzat ,ceea ce arata ca nu era de mult venit sa lucreze pe un vas sau in port.
-Nu este nimic,spuse tanara ,zambind usor,in timp ce in indepartare semnele unei furtuni incepeau sa se vada vizibil.Aerul rece, norii negri si tunetele parca veneau din alta lume ,incercau sa se contopeasca si pana la urma sa devoreze insula linistita,impreuna cu mirosul ei de peste,motorina si zgomotul navelor ce veneau in port.

"Lupi de mare si in ziua de azi navigheaza liberi ,precum o pasare in zbor ,pe fundul marii".Adio tata ,adio vis ,spalate de o furtuna precum valurile lovesc malul ...
Sus In jos
http://www.alwaysanime.net/
Dexter
Bankai
Bankai

MesajSubiect: Re: One-shots ....   Dum Apr 19, 2009 1:46 pm

Wow...chiar induiosatoare poveste, vorbesc serios...dar asta e sfarsitul? (zau asa...) Prea putin...mai scris :D ^.^

Sus In jos
http://senbonzakura.wikiforum.ro
Dany
New Student
New Student

Varsta : 31
Localizare : Bacau

MesajSubiect: Re: One-shots ....   Dum Apr 19, 2009 4:41 pm

Multumesc pentru comentariu
Am obiceiul sa scriu putin nu mai mult de o pagina ,cateodata nici jumatate.
Ok acest one-shot este foarte scurt ,mai am unul mai lung dar trebuie sa il corectez am cateva greseli in el

Regrete ....

"Asculta ce are capitanul de zis inainte sa refuzi oferta,incearca doar sa te ajute,stie ca treci prin momente grele acum"
Acesta a fost ultimul mesaj care l-am trimis.Dupa cateva zile detectivul sau mai bine zis fostul detectiv Trey Gordon, a fost gasit mort langa un pod intr-un cartier rau famat.Era bun prieten cu mine . Stiam ca intra-se intr-un anturaj rau,incerca sa obtina mai multi bani ,avea nevoie de ei pentru a nu-si pierde casa din cauza unei datorii la jocurile de noroc.
Mai tarziu am aflat ca a plecat din politie ,nu vroia sa devina un politist corupt ,si a inceput sa lucreze pentru un traficat de droguri columbian .
Cu timpul s-a schimbat ,era din ce in ce mai abatut si ultima data cand am vorbit parea ingrijorat de o lucrare.Din pacate nu m-ia spus nimic,poate puteam sa il ajut ,atat cat legea imi permitea.
Singurul lucru pe care l-a lasat in urma a fost o geanta plina cu bani si un bilet pentru sotia lui in care scria doar "iarta-ma".
Presupun ca nu a putut sa stranga destui bani ,i-a furat de la interlopii pentru care lucru . In asa fel a fost pedepsit .
Iarta-ma prietene ca nu te-am putut ajuta cand ai avut nevoie cel mai mult.
Acum este doar un simplu cuvant spus l-a intamplare ,doar ca sa ma simt usurat si fara vina...ma simt de parca eu am tras in tine .
" Trey Gordon un politist cu multe onoruri ,cazut la datorie ,in timp ce lucra sub acoperire ...un mare om in viata reala .Tata si sot iubitor si dedicat meseriei lui."
Era doar un fragment dintr-un ziar ,realitatea era alta...murise ca un simplu infractor.
Ancheta avea sa continue cateva luni ...
Sus In jos
http://www.alwaysanime.net/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: One-shots ....   

Sus In jos

One-shots ....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bankai :: † Stuff † :: Fan art + Fan Fiction-
Mergi direct la: