Bankai

Semnaturile nu au voie sa depaseasca dimeniunea de 600x150 pixeli

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Dectective Conan

In jos 
AutorMesaj
Ichigo
Bankai
Bankai

Data de înscriere : 18/04/2009
Varsta : 25
Localizare : Karakura town/Soul Society

MesajSubiect: Dectective Conan   Mar Apr 21, 2009 5:46 am

Caz inchis, de asemenea, cunoscut ca detectivul Conan (名探偵コナン, Meitantei Konan?), Este o japoneză detectiv seria anime şi manga scrisă şi ilustrată de Gosho Aoyama şi serialized în Weekly Shōnen duminică începând din anul 1994. Numele "Cauza închise" pentru limba engleză, se referă la rezultatele eliberare a drepturilor de autor în conflict cu Conan barbar de franciza. [1]. Povestea urmareste aventurile de Jimmy Kudo, un succes tineri detectiv care a fost transformată într-o inadvertenţă de şapte ani.

Cazul a fost închis de adaptat intr-o serie anime de animaţie studio Tokyo Film Shinsha, regizat de Kenji Kodama şi Taiichiro Yamamoto, şi este difuzat în Japonia, pe Nippon Television, Yomiuri TV si Animax. Primul episod difuzate pe 8 ianuarie 1996, cu 520 de episoade din 15 decembrie 2008. Seria a văzut un nivel ridicat de popularitate în ambele anime şi manga formate din Japonia de la primire, şi a fost, de asemenea, adaptate în 12 de aur Săptămâna filme, cu primul lansat pe 17 aprilie 1997, şi un film lansat în fiecare an de atunci. Zece filme de top 10 a avut loc o cutie de birou poziţia în anul în care au fost analizate. În plus, noua OVAs au fost eliberaţi.
Scuzati de traducerea proasta a lu gogu translate da nu am vrut sa va fac sa cititi in eng asa ca am "tradus" cu ajutorul google translate si sincer imi place acest anime seamana oarecum cu Spiral demo e mai interesant si funny imi place cum sunt desenati desi grafica destul de slabuta dar macar ai de ce sa razi ... totusi e o poveste interesanta :)

Dectective Conan
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bankai :: † Anime † :: Alte anime-uri-
Mergi direct la: