Bankai

Semnaturile nu au voie sa depaseasca dimeniunea de 600x150 pixeli

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Chrno Crusade

In jos 
AutorMesaj
Ichigo
Bankai
Bankai

Data de înscriere : 18/04/2009
Varsta : 25
Localizare : Karakura town/Soul Society

MesajSubiect: Chrno Crusade   Mar Apr 21, 2009 5:55 am

Denumirea oficiala este ''Chrno Crusade'', are 24 de episoade si a aparut la sfarsitul anului 2003. Actiunea se petrece in 1920, cunoscuta ca fiind perioada schimbarilor si al framantarilor. Un timp al femeilor imorale si al bauturii in ciuda faptului ca era interzisa de lege. Societatea, pentru distractie, a gasit o alta forma de a abuza, s-a concentrat pe demoni. Dar, prin 1928, situatia a scapat de sub control. Exista, totusi, o organizatie numita ''Ordinul Magdalenei", ce a fost creata acum sute de ani, in special pentru acest gen de situatii. Unul dintre membrii organizatiei este calugarita Rosette, ce are o reputatie foarte proasta, considerata de calugarita Kate un pericol public, deoarece atunci cand are un caz de rezolvat, lucrurile tind sa "explodeze" (ies de sub control). De asemenea, pe Rosette nu o ajuta de nici un fel faptul ca partenerul ei nu este altcineva decat un foarte puternic demon pe nume Chrono. Legat de Rosette print-o amuleta magica, Chrono este sub controlul Rosettei, dar asta nu il face mai putin periculos...
Sincer mie imi place animeul si a devenit practic noua mea obsesie :))... va astept parerile a da si fara SPAM!pana atunci ja ne Je ne!

Chrno Crusade
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bankai :: † Anime † :: Alte anime-uri-
Mergi direct la: